• Announcements

• IMPORTANT - REACH US IN THE NEW FORUM   05/04/2017

Ladies and gentlemen ATTENTION please:
      It's time to move into a new house!
        As previously announced, from now on IT WON'T BE POSSIBLE TO CREATE THREADS OR REPLY in the old forums. From now on the old forums will be readable only. If you need to move/copy/migrate any post/material from here, feel free to contact the staff in the new home. We’ll be waiting for you in the NEW Forums!

https://community.blackdesertonline.com/index.php

*New features and amazing tools are waiting for you, even more is yet to come in the future.. just like world exploration in BDO leads to new possibilities.
      So don't be afraid about changes, click the link above and follow us!
      Enjoy and see you on the other side!  
    • WICHTIG: Das Forum ist umgezogen!   05/04/2017

Damen und Herren, wir bitten um Eure Aufmerksamkeit, es ist an der Zeit umzuziehen!
        Wie wir bereits angekündigt hatten, ist es ab sofort nicht mehr möglich, neue Diskussionen in diesem Forum zu starten. Um Euch Zeit zu geben, laufende Diskussionen abzuschließen, könnt Ihr noch für zwei Wochen in offenen Diskussionen antworten. Danach geht dieses Forum hier in den Ruhestand und das NEUE FORUM übernimmt vollständig.
      Das Forum hier bleibt allerdings erhalten und lesbar.   Neue und verbesserte Funktionen warten auf Euch im neuen Forum und wir arbeiten bereits an weiteren Erweiterungen.
      Wir sehen uns auf der anderen Seite!

https://community.blackdesertonline.com/index.php Update:
      Wie angekündigt könen ab sofort in diesem Forum auch keine neuen Beiträge mehr veröffentlicht werden.
    • IMPORTANT: Le nouveau forum   05/04/2017

Aventurières, aventuriers, votre attention s'il vous plaît, il est grand temps de déménager!
      Comme nous vous l'avons déjà annoncé précédemment, il n'est désormais plus possible de créer de nouveau sujet ni de répondre aux anciens sur ce bon vieux forum.
      Venez visiter le nouveau forum!
      https://community.blackdesertonline.com
      De nouvelles fonctionnalités ainsi que de nouveaux outils vous attendent dès à présent et d'autres arriveront prochainement! N'ayez pas peur du changement et rejoignez-nous! Amusez-vous bien et a bientôt dans notre nouveau chez nous

Do Polskich Graczy

181 posts in this topic

Posted

Jeżeli gra zostanie najechana przez duża liczbe polaków gdy wejdzie w f2p to możemy liczyć że po jakimś czasie powstanie jakas polska gildia naprawde nastawiona na pvp z 90% obecnościa na node/siege.
Na obecna chwile trudno jest coś takiego osiagnac w gildi international, wiec pozostaje tylko czekać i zobaczymy co f2p przyniesie w przyszłości.
Do tego czasu fajnie by było zobaczeć jakbyście jakieś przynajmniej tymczasowe sojusze zawiazali i może wymieniali sie terytorium albo płacili sobie w final warach.

Posted (edited)

Jestem za wielkim sojuszem polskich gildii mogę załagodzić wszystkie spory moich ludzi pomiędzy Zakonem tylko żeby oni też chcieli, bo tylko z nimi mamy perm wojnę, przez moje może złe dobranie słów i wcześniejsze granie z Panismrodkiem w jednej gildii XT, Toxikach i Zakonie.
wymieniać się terytorium nie opłaca trzymanie zamku parę tygodni daje dużo więcej kasy. Najlepiej niech Sfora przejmie Zamek bo chyba są najsilniejsi ze wszystkich polskich gildii i może najlepiej zorganizowani a my, małe gildie postaramy się pomóc i odpalą nam jakaś część z zamku.

Edited by Szymaro

Posted

Moim zdaniem się nie dogadacie. Za dużo było spin między ludźmi.. chociaż może się mylę bo w sumie ludzie z Xeno chyba się w miarę dogadali z Toxicami ? Pozostają jeszcze akcje "hadesowe" i "pierdkowe". Jak się wzajemnie ułaskawicie to imo wyjdzie wam to na plus. 

Fajnie, że się dowiedziałem ze belmond to polak. Kek

Posted

Pozostają jeszcze akcje "hadesowe" i "pierdkowe".

Jeszcze stare sprawy z Jordine między graczami ze Sfory a starym NightmareWalkers (Templarki, Arvanity, Hoozuki, Risee itp), choć wątpię, że będą choć trochę zainteresowani. 

Fajnie, że się dowiedziałem ze belmond to polak. Kek

Nigdy tego nie ukrywałem :D 

Na dzień dzisiejszy jeśli Lider sfory byłby szalony (niestety nie jest) wyrzucił by ludzi zwiększył wymóg do 500 ap dp

Chyba na szczęście nie jest. Dagda sam nie da rady być na każdym siege, sam nie ma aż tyle czasu na grę więc gdyby podjął taką decyzję to byłaby to lekka hipokryzja panie Makumba Wilderness ( ͡° ͜ʖ ͡°)

48eae543f25ce813dbb5d3d494963754.png.d7a

W samej Sforze jest z 15-20 b. dobrych graczy, w innych, zagranicznych gildiach na pewno porozrzucanych jest z kolejnych 30 albo i więcej. Zebrać to do kupy, znaleźć kogoś ze smykałką do prowadzenia i mamy polskie enemy z przyjaznym nastawieniem do mniejszych polskich gildii #TheDream

Dobra już się obudziłem...

Posted

Przy obecnym stanie polskich gildii, sojusz moze okazac sie niefektywny. Ile osob wystawiaja polskie gildie? Sfora ok.50, Destroyers 20, ZVII kilkanascie, MV pewnie tez cos kolo tego. Z doswiadczenia wiem, ze silniejsza jest jedna gildia majaca 90 ludzi, niz 4 czy wiecej gildii w sumie majacych ok. 110. W traktcie merge Dagda kontaktowal sie z gildiami w celu stworzenia sojuszu gildii gdzie do Sfory przechodziliby najlepsi gracze pragnacy pvp ale tylko White Crows i po jakims czasie TT na to poszli. Mielismy frekwencje 70+, pare sukcesow, ale ten zastrzyk w ludziach z mergow sprzed 3 miesiecy sie wypalil. Jezeli kolejne polskie gildie nie beda w stanie pojsc na kompromis (wbrew pogloskom Sfora nie gryzie) to niedlugo nie bedzie zadnej polskiej gildii na siegach i wrocimy do atakowania siebie na nodach.

Posted

Moim zdaniem się nie dogadacie. Za dużo było spin między ludźmi.. chociaż może się mylę bo w sumie ludzie z Xeno chyba się w miarę dogadali z Toxicami ? Pozostają jeszcze akcje "hadesowe" i "pierdkowe". Jak się wzajemnie ułaskawicie to imo wyjdzie wam to na plus.

Właśnie to udowodniło mi że nigdy nie dojdzie do porozumienia między Polskimi graczami, a przynajmniej z tobą, a dlaczego?

Bo chociaż starasz się wyjść na spoko gościa, zarazem obrażasz mnie i Pierdka.

Polecam

http://sjp.pwn.pl/zasady/Wielka-litera-piszemy;629375.html

Przy obecnym stanie polskich gildii, sojusz moze okazac sie niefektywny. Ile osob wystawiaja polskie gildie? Sfora ok.50, Destroyers 20, ZVII kilkanascie, MV pewnie tez cos kolo tego. Z doswiadczenia wiem, ze silniejsza jest jedna gildia majaca 90 ludzi, niz 4 czy wiecej gildii w sumie majacych ok. 110. W traktcie merge Dagda kontaktowal sie z gildiami w celu stworzenia sojuszu gildii gdzie do Sfory przechodziliby najlepsi gracze pragnacy pvp ale tylko White Crows i po jakims czasie TT na to poszli. Mielismy frekwencje 70+, pare sukcesow, ale ten zastrzyk w ludziach z mergow sprzed 3 miesiecy sie wypalil. Jezeli kolejne polskie gildie nie beda w stanie pojsc na kompromis (wbrew pogloskom Sfora nie gryzie) to niedlugo nie bedzie zadnej polskiej gildii na siegach i wrocimy do atakowania siebie na nodach.

Możemy zrobić kila slotów w HeadHunters :) i będziemy mieli 100 dobrze ubranych graczy 59+, ale czy jesteście na to gotowi?

P.S.

Mix0l0gist znasz mnie i wiesz że można to zrobić ;) obecny nasz trzon to 15 dobrze ubranych graczy 60+ w tym 3x 61 ;) (kolejne 61 nadchodzą)

Posted (edited)

Ok skoro panowie obrażają się o wielkie litery to już rozumiem czemu nie możecie się dogadać :D 

A tak btw odpowiem w tym samym tonie żeby dodać oliwy do ognia- hades już ogarnąłeś, że shield wlicza się do awakening AP czy jeszcze nie ? :D kappa easly baited.

EDIT: a tak btw hades polecam własną lekturę bo chyba jednak nie ogarniasz kiedy piszemy wielkie i małe litery :D

http://sjp.pwn.pl/zasady/130-20-31-Przymiotniki-jakosciowe-utworzone-od-imion-wlasnych;629452.html

Edited by lopezpower

Posted

Większość Polaków została zniechęcona tym niby "sojuszem" stworzonym przez Sforę mającym tak naprawdę zagarniecie do siebie większości graczy poprzez lizanie im dupy. Pomysł o silnej gildii składającej się w 100% z polskiego community jest niemożliwy do osiągnięcia, ponieważ mentalność naszego narodu jest jaka jest (dobrze przedstawił to Belmond) i nawet gdyby takie coś powstało to prędzej czy później wszystko szlak trafi.

Posted

wątek pełen samych optymistycznych wypowiedzi, aż miło się czyta...

Posted

Niezbyt widze sens pisania wall of textu bo każdy wie dlaczego nie ma dużej silnej polskiej gildi nastawionej głównie na pvp.
I o ile fajnie by było jakbyście sie ogarneli miedzy soba to dobrze wiem że polak polakiem bedzie i za chuja nie da drugiemu czegoś jeżeli on by to mógł mieć.

Posted

Możemy zrobić kila slotów w HeadHunters :) i będziemy mieli 100 dobrze ubranych graczy 59+, ale czy jesteście na to gotowi?

P.S.

Mix0l0gist znasz mnie i wiesz że można to zrobić ;) obecny nasz trzon to 15 dobrze ubranych graczy 60+ w tym 3x 61 ;) (kolejne 61 nadchodzą)

Dobrze wiesz, że żadna silniejsza gildia nie zgodzi się dołączyć do słabszej, nie poszło na to TT i nie pójdzie na to Sfora, pozostają do tego punkty gildyjne. Natomiast można by było spróbować dogadać się na jakimś nodzie t1, gdzie każda chętna polska gildia wysyła swoją top 20 i zwycięzca bierze wszystko ;) 

Posted (edited)

Fajnie nazywasz chęć dogadania sie, rywalizowalismy ze soba przegraliscie ta rywalizacje i zamiast przystać na nasza propozycje zeby stworzyć coś silnego woleliście iść do inter i tam być szeregowym mieszańcem ^^

jak chcecie, pisalem ci ze wiecej wspolpracy nie zaproponuje skoro wy wolicie rzucać gównem ^^ ty wolisz wymachiwać tym kijkiem  jak reszta siusiaków

Sfora jest społecznością w 98% z polskiego community przejmowaliśmy terytorium zarówno przed jak i po mergu (solo) wiec jakieś sukcesy jako gildia mamy. Ludzie grający w international poprostu nie chca grać z polskimi gildiami, maja zle badz bardzo zle wrazenia z tych gildi ale i są też tacy którzy poprostu nie nadaja sie do gry z polakami ponieważ są poprostu zbyt toksycznymi osobami i najlepiej sie czuja jak nie musza zbytnio sie udzielać ^^

@Szymaro chciałbym podzielać twój optymizm cd. Zamków ale niestety te gildie inter która sa teraz potworzone poprostu sa bardzo silne

nawet w alliance wydaje mi sie to  obecnie wrecz niemozliwe do zrealizowania :P

Bez zorganizowanej struktury i juz pewnego zasobu ludzkiego obecnie  w BDO nie ma szans na stworzenie silnej polskiej gildi na  miare Enemy

Jak chcecie naprawde rozmawiac  to zapraszamy.

Edited by Alliennw

Posted

Bez obrazy ale gildie HeadHunters kojarzę tylko z reklamy na world chacie "HeadHunters rekrutuje <<<<<<<<<" czy jakoś tak. 

Ja jednak myślę, że nasza polską zawiść udałoby się pokonać. Prawdziwym problemem byłoby to, że po takim czasie po prostu każdy ma jakąś swoją "ekipe" i niechętnie ją opuści. No bo powiedzmy sobie szczerze, ten temat chyba nie jest o stworzeniu kolejnej gildii "semi-pvp", "PvP/PvE" tylko o hardcorowej, nastawionej na siege gildii która chce przekopać takie Sovereign, Oldskool a po takim Morghulis się po prostu przejechać. I tu pojawią się problem, bo:
Jest sobie Staszek i Andrzej, obaj znają swoją klasę, mają dobry gear, chcą chodzić na siege. Z nimi razem grają Wiesław i Wojtek, oni z kolei pracują w weekendy, odstają gearem, średnio znają swoją postać. Grają razem w gildii już kilka miesięcy, lubią ze sobą gadać itp. Już widzę jak Staszek i Andrzej przechodzą do nowej gildii po usłyszeniu, że Wiesław i Wojtek nie mogą przejść z nimi.

1 person likes this

Posted

No niestety może któraś z tych małych gildii wyrośnie na tyle wysoko ze wszyscy będą chętnie do niej szli i wyrośnie na potęgę jak ktoś chce jednak stworzyć jakiś sojusz znajdziecie nas na naszym discordzie https://discord.gg/aPGfb3d ale mergować się nie chcemy :) każdy ma swoje powody

Posted

Bez obrazy ale gildie HeadHunters kojarzę tylko z reklamy na world chacie "HeadHunters rekrutuje <<<<<<<<<" czy jakoś tak. 

Ja jednak myślę, że nasza polską zawiść udałoby się pokonać. Prawdziwym problemem byłoby to, że po takim czasie po prostu każdy ma jakąś swoją "ekipe" i niechętnie ją opuści. No bo powiedzmy sobie szczerze, ten temat chyba nie jest o stworzeniu kolejnej gildii "semi-pvp", "PvP/PvE" tylko o hardcorowej, nastawionej na siege gildii która chce przekopać takie Sovereign, Oldskool a po takim Morghulis się po prostu przejechać. I tu pojawią się problem, bo:
Jest sobie Staszek i Andrzej, obaj znają swoją klasę, mają dobry gear, chcą chodzić na siege. Z nimi razem grają Wiesław i Wojtek, oni z kolei pracują w weekendy, odstają gearem, średnio znają swoją postać. Grają razem w gildii już kilka miesięcy, lubią ze sobą gadać itp. Już widzę jak Staszek i Andrzej przechodzą do nowej gildii po usłyszeniu, że Wiesław i Wojtek nie mogą przejść z nimi.

Kolejny problem tego że ludzie nie rozumieja ze bycie w innej gildi nie przeszkadza w niczym poza tym ze nie beda razem na siege...

Posted

Tajemniczy OP jeśli masz jakąś historię wcześniejszą to ukrywanie jej nie przysłuży się twojej sprawie bo wcześniej czy później trzeba się będzie przedstawić. Ludzie nie pójdą za gościem który ukrywa się pod kocem, a nawet jeśli kilku wciąż pełnych nadziei lub desperatów to wątpię czy prześcignie to 30-40 osób w większości jednak przypadkowych. Taka świeża ekipa dostanie 2-3 razy baty i się rozleci bo nie będzie jeszcze zgrana wystarczająco.

Poza tym chyba nie oczekujesz że ludzie Ci zaufają w ciemno po tym jak pokazujesz swój brak zaufania.

Gildie international mają chyba jedną przewagę nad narodowymi. Komunikacja tam bywa na bardzo podstawowym poziomie w wielu kwestiach bo nie każdy włada językiem na tym samym poziomie. Stąd mniejsza szansa na spięcia poza bezpośrednimi wyzwiskami, wystarczy takich "bezpośrednich" się pozbyć i jest zdrowiej. Temat chyba pokazał że dwóch stron niektórzy nie wytrzymali bez osobistych wycieczek :P .

Posted

Większość Polaków została zniechęcona tym niby "sojuszem" stworzonym przez Sforę mającym tak naprawdę zagarniecie do siebie większości graczy poprzez lizanie im dupy. 

O czym Ty mowisz? 

Chodzi o ten pomysl z polskim kanalem na discordzie? To byl pomysl Makumby i od samego poczatku zaznaczone bylo ze to jest Jego indywidualne dzialanie i nie ma nic wspolnego ze Sfora. Chciał chlopak zebrac rodakow w jednym miejscu zebysmy poznali siebie mogli pogadac bo tak jak i wtedy tak i teraz na kazdym kroku polskie gildie sie tna miedzy soba albo na czacie albo zalewajac guestbooka pomyjami albo na forum wytykajac sobie i to i owo. Chcial czlowiek udowodnic wam ze po drugiej stronie tez siedza spoko ludzie i caly ten szajs jest niepotrzebny. 

Przed mergem serverow latalem po gildiach rozmawialem i przekonywalem ze da sie cos zrobic razem. Doloczyly dwie gildie i jak wysoko wyniosly Sfore w rankingu.

Nie mowcie mi że sie nie da grac w POLSKIM community!!!

Trzeba tylko chciec nic wiecej nic poza sama checia.

Ale w was nie ma checi tworzenia tylko pierwsze co znajdujecie to " nie da sie bo..." 

Makumba zrob nam kanal na discordzie i postaraj sie ich namowic zeby chociaz jeden raz tam wszyscy weszli zeby wspolnie pogadac moze zdarzy sie cud. Tu na forum niczego nie zdzialacie to tylko kolejne miejsce zeby sobie nawtykac.

3 people like this

Posted

Makumba zrob nam kanal na discordzie i postaraj sie ich namowic zeby chociaz jeden raz tam wszyscy weszli zeby wspolnie pogadac moze zdarzy sie cud. Tu na forum niczego nie zdzialacie to tylko kolejne miejsce zeby sobie nawtykac.

Tez sie zgadzam, ciekawy jestem co by z tego było xD

Pytanko w temacie, jakie sa teraz polskie gildie które coś soba prezentuja pod wzgledem pvp (w sensie ze sie wogole pojawiaja) rlxt,sfora,zakon,memento,headhunters? Coś pominałem?

Posted (edited)

Kilka godzin i będzie spowrotem discord polski. Tylko ogarnę farmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Edited by Makumba

Posted

Tez sie zgadzam, ciekawy jestem co by z tego było xD

Pytanko w temacie, jakie sa teraz polskie gildie które coś soba prezentuja pod wzgledem pvp (w sensie ze sie wogole pojawiaja) rlxt,sfora,zakon,memento,headhunters? Coś pominałem?

Jeszcze Destroyers aktywnie bierze udział w nodach.

Posted

Myślałem, że pomysł "polskiej hardcorowej gildii pvp" to mem tak stary jak Fantasmagoria (rip) i nikomu nie będzie się chciało ożywić trupa. Myliłem się. Powodzenia ^^

Posted

Myślałem, że pomysł "polskiej hardcorowej gildii pvp" to mem tak stary jak Fantasmagoria (rip) i nikomu nie będzie się chciało ożywić trupa. Myliłem się. Powodzenia ^^

[*] Jaroski, pamiętamy.

Kilka godzin i będzie spowrotem discord polski. Tylko ogarnę farmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Taki sam jak ten który Sfora założyła tylko po to żeby próbować wchłonąć każdego kto dołączył? 

Mielismy frekwencje 70+, pare sukcesow, ale ten zastrzyk w ludziach z mergow sprzed 3 miesiecy sie wypalil. 

Zastanowiłeś się dlaczego? Gra, gwoli ścisłości, stała się bardziej popularna i dużo ludzi zaczęło wracać do gry. Paradoksalnie Sfora traciła i traci członków... jak to? I teraz szukacie kolejnego frajera do wykorzystania?

Posted

Jeszcze Destroyers aktywnie bierze udział w nodach.

Jedyną gildią, która ma możliwość prowadzenia siege jest sofa, więc chce Was wchłonąć, bo najpewniej  stoi na skraju rozpadu (jak w sumie nie raz robiła). Argument  "mocnej" polskiej gildii trzyma tą kupę od paru ładnych miesięcy i czemu teraz miałoby być inaczej?

Posted

Nie wiem jak wy ale ja nawet nie pomyślałem o "reaktywacji" Sfory. Sfora to semi-hardcore gildia i tego nic nie zmieni. Jeśli ma być jakakolwiek szansa to musi to być coś całkiem nowego. Ale każdy kolejny post tutaj utwierdza mnie w przekonaniu, że to jednak nie jest możliwe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Posted

Nie jestem ze sfory ( ͡° ͜ʖ ͡°)